Členové fotoklubu


 Fotografové Kladno z.s  spojuje fotografické nadšence z Kladna a okolí. A proč to děláme?
 Každý tak trochu po svém a z jiného důvodu :-)Ivo Habran 
Fotím, co mě napadne. A napadá mě toho spoustu, a proto rád fotím všechno, co je krásné. Ženská krása, úžasná krajina, neuvěřitelné makro a černobílý svět.Petr Koblížek
Zabývám se výtvarnou fotografií a focením přírody. Snažím se objevovat krásy, které nám příroda poskytuje a ty potom zachytit ve svých fotografiích. Pohled na svět hledáčkem fotoaparátu je prostě senzační.
Lenka Šeborová 
Fotím, protože výsledek této činnosti považuji za jednu z nejzábavnějších forem neverbální komunikace mezi lidmi. "Fotím, aby se mi lépe žilo"

Monika Urbanová
Fotografování je pro mne výzva... prostředek, jak zachytit zajímavé okamžiky a emoce...


Petr Kuna

Baví mě fotografovat krajinu, přírodu, krajinný detail. Fotím převážně statické motivy, žánrově nejsem zcela vyhraněný. Při fotografování relaxuji či při relaxování fotografuji, takže se necítím při své fotografické tvorbě ničím vázán nebo omezen. „Fotografování realitu pouze nezachycuje, ale spoluvytváří ji.“     


Václav Kuna
K fotografování mě zhruba v mých deseti letech přivedl můj strýc Jindřich Kratochvíl, poldovský fotograf. Tématem byla většinou rodinná fotografie, včetně fotografií z dovolených a čundrů.

S příchodem diapozitivů jsem začal fotit rostliny a zvířátka, což mě drží dodnes. Jsem víceméně komerční fotograf, nemám vyhraněné téma, fotím cokoli a kdekoli. V srpnu 2018 jsem se stal dědečkem, tak se moje fotografické téma rozšířilo na focení malých dětí, tedy jednoho dítěte.
Sem tam mám i umělecké pokusy jako je malování, sochání a vyřezávání. Josef Toman

Věnuji se focení portrétů a aktů. Fotografie aktu je umělecký fotografický směr, jehož tématem je zobrazení zcela nahého nebo částečně odhaleného lidského těla, který původně vychází z malířství. Akt sám o sobě je zdrojem estetického zážitku pro vzdělaného diváka, ale také ponaučením pro všechny ostatní, jak usměrnit vztahy k nahému tělu od vulgární sexuality k estetickému cítění. 

Fotografie většinou publikuji v černobílém provedení. Na svých fotografiích se snažím zachytit emoce (radost, smutek, strach, hněv .....) a city (pohrdání, láska,    touha, soucit, hrdost, stud, něžnost, lítost apod.)

Úspěchy sklízím spíše v zahraničí než u nás, a to hlavně v USA, Japonsku, Německu, Rakousku, Itálii a Španělsku, kde jsem získal i řadu ocenění.


 


Luboš Zdvihal Fotografuji nejraději krajinu, krajinné detaily a objevená zátiší. Zabývám se také ateliérovým fotografováním lidí. 
Jiří Lukáš
"Baví mě souboj s časem, vyrvávat mu z jeho hladových čelistí okamžiky, místa a lidi, kteří by jinak zůstali zapomenuti a rozdrceni v jeho nelítostném soukolí."